23 Aralık 2013 Pazartesi

Los Angeles- Universal Studios

Los Angeles'te havalimanına yakın Hollyday Inn'de kaldık. Otel araştırırken Los Angeles'ın dağınık bir yapısı olduğunu belli bir merkezin olmadığını öğrendiğimizden çok da uzak olmayan bu otelde konaklamaya karar verdik. 

Los Angeles'ta ilk günümüzü Universal Studios'a ayırmıştık. Universal Studios neredeyse bir şehir kadar, çok büyük bir alan üzerine kurulu. Türkiye'deyken internetten biletlerimizi almıştık. Bu biletlerin çıktısını yanınıza almanız şart. Universal Studios'ta çok keyifli bir gün geçirdik. Los Angeles'a yolu düşenler mutlaka Universal Studios'u ziyaret etmeliler. Bu kadar uzun kalacağımızı tahmin etmemiştik ancak bütün bir günü burada tükettik. Hafta içi gitmemize rağmen öğleden sonra aşırı kalabalık hale geldi.Universal Studios'ta öncelikle Studio Tour gerçekleştirdik. Otobüslerle film stüdyolarını gezdik. Gezdiğimiz dekorlarda çekilen filmleri otobüsteki ekranlarda görmek keyifliydi. Stüdyo turunda tartışmasız en eğlenceli an 3D gözlüklerimizi takıp girdiğimiz tüneldeki 3D King Kong canlandırmasıydı. Bir anda otobüsümüze saldıran dinazorlar ve King Kongun gelerek bizi dinazorların elinden kurtarması çok heyecanlı ve eğlenceliydi. Stüdyo turda bir de hangi film olduğunu hatırlayamıyorum ancak metroda deprem gibi birşey olması ve duvarların devrilmesi, etrafı su basması, yangın çıkması filan gerçekçi bir canlandırmaydı.

Uçak kazası canlandırması

Desperate House Wifes stüdyosu

Fast and Furious arabaları

Jurassic Park

Stüdyo turdan sonra sırada Transformers 3D Ride vardı. Uzuuunca bir süre kuyrukta bekledikten sonra sanırım10 dk bile sürmeyen Transformers Ride'a bindik. Ama Transformers Ride için şunu söyleyebilirim ki hayatımda gördüğüm en gerçekçi, en etkileyici, en heyecanlı 3D deneyimiydi. Bildiğiniz bütün 3D deneyimlerini unutun ve Transformers Ride'ı deneyin. Aslında bunlara 3D dememek lazım, hız, hareket, sıcaklık vb hepsini hissediyorsunuz. Çok çok keyifli ve heyecanlı, Universal Studios'taki tartışmasız en iyi ride. (Bu ride kelimesinin yerine neyi koyacağımı bilemediğim için ride yazmak durumunda kaldım)Sonrasında sıra Mummy Ride'a geldi. Mummy'de hızlı bir trene biniyorsunuz ve karşınıza mumyalar, böcekler vs çıkyor, Mummy Ride da çok eğlenceliydi.

Mummy Ride'dan çıkıp Jurassic Park sırasına girdik. Jurassic Park'ta su üzerindeki trene binip yokuş çıkıp inerek ve hızlanarak ıslana ıslana eğleniyorsunuz :)

Special Effects bölümünde filmlerdeki özel efektlerin keyifli bir şekilde anlatımı ve ufak tefek numaraların canlandırılması var.

Waterworld'de bol aksiyonlu bir tiyatro şovu izliyorsunuz. Oyuncular şov başlamadan önce seyirciyi gaza getirmek için üstlerine kova kova su fırlatıyorlar, önlere oturdunuz mu sırılsıklam oldunuz demektir.

Waterworld

Bütün gün burada geçti madem Shrek'e de girelim dedik. Ama bizim yaş grubumuza pek hitap etmeyen bir 3D şov olduğunu anladık, eğer yanınızda çocuklarınız yoksa vaktinizi boşa harcamayın, kuyruk filan varsa ki olmaması pek mümkün değil boşuna beklemeyin ;)

Universal Studios maceramızı House of Horror'da noktaladık. Korku tüneli pek bana göre birşey değilmiş, gerildim içeride, aniden bir yerden bir şeyler çıkacak, biri dokunacak filan diye :D


Böylece günü Universal Studios'ta bitirmiş olduk. Los Angeles'taki en keyifli aktivitemiz Universal Studios oldu. Yorgun argın ama eğlenceli bir şekilde otele döndük.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder